Бақылаудың жаңа нысандарын енгізу- ” Қоғамдық бақылау”!

Назар аударыңыз! Алматы облысының тұрғындарын “Қоғамдық бақылау”жобасына қатысуға шақырамыз! Көлеңкелі экономиканың пайда болу себептері болып табылатын құқық бұзушылықтарға қатысты нөлдік төзімділікті күшейтуді жоспарлап отыр.

Ағымдағы жылдың тамыз айынан бастап пилоттық жоба – “Қоғамдық бақылау” жүргізуліде, оның мәні салық төлеушілердің құқық бұзушылықтары туралы МКК бейне және фотоматериалдарды беру арқылы хабарлаған тұлғаларға сыйақы беру болып табылады.

Жобаға сәйкес түбіртектің бермеу фактісі туралы ақпаратты хабарлаған тұлғаларға сыйақы төлеу (ұялы телефон балансын толтыру) жүзеге асырылады.

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті бақылау – кассалық машиналарының фискалдық түбіртектерін бермеу фактілерін анықтау бойынша пилоттық жобаға қатысты барлығы 6984  өтініш келіп түскенің хабарлайды.

2019 жылы акция өткізу барысында азаматтардың хабарламалары бойынша 940 бұзушылық фактісі расталып, 940 мың теңгеге сыйақы төленді.

Оның ішінде Алматы облысы 55 факті расталды.

Барлық келіп түскен өтініштер өңдеуге түседі: кәсіпкердің деректері, фискалдық түбіртектерді бермеу фактілері мен себептері тексеріледі.

Тартылатын адамның түсініктемелері, жәбірленушінің, куәлардың айғақтары, сарапшының, маманның қорытындылары мен айғақтары, заттай дәлелдемелер, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы өзге де құжаттар.

Сарқан ауданы бойынеша МКБ

Мәліметпен бөлісу: