Әлеуметтік салық (482-489-баптар)

Сарқан ауданы бойынща мемлекеттік кірістер басқармасы салық төлеушілер назарына.

2018 жылғы 1 қаңтардан бастап мыналар:

«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 120-VI ЗРК Қазақстан Республикасының Кодексі (Салық кодексі);

«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 121-VI ЗРК Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы;

«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 122-VI ЗРК Заңықолданысқа енді.

Әлеуметтік салық (482-489-баптар)

485-бабы 2-тармағының 3)-тармақшасы.Есепті салық кезеңінде табысы болмаған салық төлеушілер, әлеуметтік салық төлеуге міндетті емес

482-бабының 2-тармағы.Есту, сөйлеу және көру жоғалуына, патент негізінде, немесе шаруа немесе фермер қожалықтары үшін арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушiлер, сондай-ақ тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедек жұмыспен мамандандырылған ұйымдар әлеуметтiк салық төлеушiлеріболып табылмайды.

Әлеуметтік салық ставкалары:

2018 жылғы 1 қаңтарданбастап – 9,5 пайыз;

2025 жылғы 1 қаңтарданбастап11 пайыз.

2018 жылғы 1 қаңтарданбастап, пайдаланылмаған жыл сайынғы ақылы еңбек демалысы үшін қызметкерлерге жұмыс берушінің төлеген өтемақы әлеуметтік салықты қолдану жатады.

Есеп,талдау және ақпараттық технологиялар бөлімі.